Nasıl Kullanırım? Hatim Paylaşım

Hatim Paylaşım Sistemi: kar amacı gütmeyen, tamamen Allah(c.c.) rızası için yapılmış bir sistemdir. İnternet üzerinden müslüman kardeşlerimizin Kur'an-ı Kerim sayfalarını ve Yasini Şerif, İhlas-ı Şerif, Kelime-i Tevhid, Ayetel Kürs-i, Vakia Suresi, Fetih Suresi, Salat-ı Tefriciye, Salavat-ı Şerif'ler paylaşarak hatimler yapmak üzere kurulmuştur. Tamamlanan hatimlerin duası yapılarak hatim yapmakta emeği bulunan tüm kardeşlerimizin ahirete irtihal etmiş bütün yakınlarına, ana, baba evladül ayanların, ruhlarına hediye eylenir. Yapılan duaya buradan ulaşabilirsiniz. Hatim duaları, sistem yöneticileri tarafından tüm sayfalar ve surelerin okunduğunun tespiti yapıldıktan sonra yine yöneticiler tarafından yapılmakta ve yaptırılmaktadır.

Hatim Paylaşım Sistemi ile 9 Farklı Hatime Katılabilirsiniz.

Hatim Paylaşım Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanabilirim?

Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle butonundan veya bu bağlantı ile üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra, Kur'an'ın farklı sayfalarını veya surelerini alabilirsiniz. Sistem, sizin alabileceğiniz miktar kadar sayfa veya sure belirler ve size sunar. Aldığınız sayfaları veya sureleri, sistem yöneticileri tarafından belirlenen belirli bir süre içinde okumanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Üyelik tamamlandıktan sonra, sistemdeki butonundan veya buraya tıklayarak hatim sayfa ve surelerini alabilirsiniz.

Lütfen okumuş olduğunuz sayfa ve sureleri bölümünden butonu ile onaylayarak beyan etmeyi unutmayın. Aldığınız sayfaları veya sureleri okumak istemiyorsanız, bölümünden butonuna tıklayarak havuza bırakabilirsiniz.

Okuma süresi içinde okuyamadığınız sayfa veya sureler size verilen sürenin sonunda sistem tarafından elinizden alınır ve havuza bırakılır. Bu sayede başka bir kardeşinizin okumasına fırsat tanınır. Örneğin, size verilen 7 günlük süre içinde 4. cüzü okuyup beyan ettiniz ancak 5. cüzü okuyamadınız. Sistem, 7. günün sonunda 5. cüzü elinizden alarak havuza bırakır ve bu şekilde diğer kardeşlerimizin de okuma şansı olur.

Video Rehberler & Uygulamalı Videolar

Yeni Üyelik Oluşturma
Oturum Açma Profili İnceleme Mesajları Kontrol Etme
Cüz Alıp Okudum Olarak Beyan Etme
Cüz Alma - Okudum Olarak Beyan Etme
Sayfa Alma - Okudum Olarak Beyan Etme
Yasin-i Şerif Alma Okudum Olarak Beyan Etme

Verimli Sistem ve Başarılı Kullanım İçin Önemli Detaylar

Önemli
 • Almış olduğunuz hatim sayfa ve sureleri ile manevi bir akit yapmış olduğunuzu unutmayınız. Bunun getirdiği sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için çaba gösteriniz.
 • Lütfen almış olduğunuz Kelime-i Tevhid'leri ilk 99 tanesinde 'Le İlahe İllah' 100. de 'Le İlahe İllalah Muhammedürrasülüllah' diyerek 1 tesbih Kelime-i Tevhid'i tamamlayınız.
 • Lütfen hatimlerin daha hızlı tamamlanması için almış olduğunuz sayfaları hemen okuyup 'Sayfaları Okudum', 'Sureleri Okudum' olarak beyan ediniz. Okuyabileceğiniz kadar sayfa ve sure alınız. Okuyamayacağınız sayfa ve sureleri bekletmeden 'Sayfaları Bırak', 'Sureleri Bırak' diyerek havuza bırakınız.
 • Kur'an-ı Kerim'in her baskısının sayfa numaraları farklı olabilir, bu yüzden kontrol etmek önemlidir. Sistemdeki sayfa numarasıyla elinizdeki Kur'an'ın sayfasını eşleştirmek için;
  • Elinizdeki Kur'an'da sayfa numaralarını kontrol edin ve sistemdeki sayfa numarasıyla eşleştirin.
  • Sayfa Başındaki ayetleri referans alarak eşleştirin.
  Bu adımları izleyerek, okuduğunuz sayfanın sistemdeki sayfa ile eşleştiğinden emin olabilirsiniz.
 • Kardeşlerimizin destekleriyle, daha hızlı hatimler yapabiliriz. Bu nedenle, kardeşlerimize bu daveti yaparak sisteme destek olmalarını sağlamak, hepimizin üzerine düşen önemli bir sorumluluktur.